• Головна
  • Професійні тепловізори: найголовніші характеристики, які треба знати перед придбанням
Новини компаній
15:04, 23 листопада 2022 р.

Професійні тепловізори: найголовніші характеристики, які треба знати перед придбанням

Новини компаній

Спеціалізована оптика для зброї – це оптичні прилади, що працюють у будь-яку погоду, за різного освітлення та екстремальних умов. Сучасний тепловізор – унікальний технологічний гаджет для пошуку та ураження цілі. Навіть за дуже складних умов, тепловізор за допомогою спеціальних можливостей, зможе показати контури цілі та її розташування:

  • під час поганої видимості внаслідок туману;
  • вночі або під час смеркання;
  • для прихованого розрізнення цілі на відстані.

Інтернет-магазин Оптик-Про спеціалізується на постачанні в Україну професійних оптичних приладів від перевірених виробників. Всі запропоновані моделі є ліцензовані, мають необхідну комплектацію та відповідне гарантійне забезпечення.

Професійні тепловізори: найголовніші характеристики, які треба знати перед придбанням, фото-1

Як працює тепловізор: інфрачервоний зір користувача

Згадаємо трохи шкільного курсу фізики: будь-яке тіло, що має певну температуру, має інфрачервоне випромінювання. Людина не бачить інфрачервоне випромінювання своїм зором, а помічає тільки світлові хвилі. Телевізор виконує функцію такого «ока» у простір, що оточує користувача і дає йому «інфрачервоний зір», перетворюючи інтенсивність випромінення у візуальний об’єкт на моніторі телевізора.

Для того, щоб якісніше розрізнити об’єкт, монітори можуть змінювати теплограми простору або перемикати колір, в якому помітні контури «теплих» об’єктів та їх інтенсивність. Будь-який об’єкт, що має відмінність від неживої природи чи його температура буде значною, стане помітний у окулярі чи на моніторі приладу.

Основні характеристики теплові зорів: роздільна здатність матриці, частота і оптичні показники

Головна частина телевізора – матриця. Вона сьогодні є зазвичай трьох розмірів:

  • 384х288;
  • 640х480;
  • іноді – 1024х768.

Чим більша роздільна здатність матриці – тим далі можна побачити об’єкти та розрізнити їх у деталях. Важливо не плутати показник роздільної здатності матриці та дисплею. Вони схожі, проте це – різні данні. Наприклад, за роздільної здатності матриці 384х288, роздільна здатність дисплею може становити 1024×768.

Ще один важливий показник – частота зміни картинки в окулярі мобільного тепловізора. Вона має бути не нижче 25-30 Гц. Але в більшості моделей зараз є 50, 60 і навіть 120 Гц. Якщо картинка змінюватиметься швидше, тоді і якість зображення буде кращою.

Важливими є і оптичні показники, які теж додають якості зображенню – світлосила об’єктива, оптичне збільшення та інші, але виробники не завжди зазначають їх у специфікації.

Додаткові опції сучасних тепловізорів дозволяють перетворити їх на записувальні прилади із можливістю вести спостереження з фіксацією дій. Або, наприклад синхронізувати дані із зовнішніми пристроями через Wi-Fi.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...