Сьогодні хірургічне лікування катаракти методом ультразвукової факоемульсифікації - одна з найбільш поширених і затребуваних офтальмологічних операцій. Після операції слід медикаментозна терапія з використанням спеціальних крапель, дія яких спрямована на закріплення досягнутих результатів в лікуванні катаракти. З цієї статті ви дізнаєтеся, як проходить відновлення після операції, а також що рекомендують лікарі лфтальмологі, щоб уникнути ускладнень.

Лікування катаракти хірургічним шляхом проводиться безболісно, ​​а нові технології дозволили зробити його малотравматичним і безпечним. Завдяки цим якостям реабілітаційний період значно скоротився і проходить досить комфортно для пацієнтів. Відновлення гостроти і чіткості зору зовсім відбувається практично відразу після операції. Незважаючи на всі переваги, лікарі клініки «ЛМЦ» рекомендують дотримуватися ряду правил і рекомендацій протягом усього реабілітаційного періоду після операції з видалення катаракти. Дотримання рекомендацій дозволяє, наприклад, уберегти рогівку ока, уникнути зміщення імплантованої лінзи, занесення інфекції і т.д.

Деякі пацієнти після операції стикаються з наступними клінічними ознаками:

1. Больові відчуття в прооперованому оці - виникнення больового синдрому пояснюється самим фактом оперативного втручання. Як би дбайливо не діяли лікар, в ході операції зачіпаються тканинні структури, через що якийсь час зберігаються неприємні і болючі відчуття. Позбутися від них можна, застосовуючи очні краплі, які прописує лікар;

2. Сверблячка і виражена сльозоточивість прооперованого ока - такі симптоми проявляються в результаті роздратування, якого також не вдається уникнути в ході проведення операції. Особливо часто такі клінічні ознаки присутні в післяопераційному періоді після видалення катаракти. У більшості випадків усунути такі симптоми дозволяють спеціальні краплі, але, щоб вам їх прописали, слід розповісти про неприємні відчуття лікаря;

3. Почервоніння в оці - гіперемія відбувається як наслідок розширення судин кон'юнктиви. Такі симптоми не є небезпечними і не несуть загрози, схожий ефект відбувається у людей від звичайної втоми, порушень сну;

4. Після видалення катаракти очей бачить погано або присутня повна сліпота - подібне може статися при супутніх патологіях сітківки, зорового нерва або інших структур органів зору. При цьому пам'ятайте, що слабовираженная розмитість зору або затуманення може бути присутнім на початкових етапах післяопераційного періоду. Незначні зорові дефекти незабаром пройдуть, як тільки розсмокчеться набряклість рогівки, викликана хірургічними маніпуляціями. Пам'ятайте, неприємні відчуття, слабовираженная нечіткість зору та інші незначні симптоми можуть зберігатися 1-2 дні після операції.

Протягом цього часу структури очі відновлюються, «йдуть» запалення, набряк, зір прояснюється, і неприємні відчуття розсіюються. Для повної регенерації потрібно 1-2 тижні, протягом цього періоду необхідно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Які окуляри можна носити після видалення катаракти Через 2 тижні після оперативного втручання пацієнтові необхідно пройти контрольний огляд в клініці. Тоді ж, при необхідності, лікар-оптометрист підбере окуляри для читання книг, роботи на близькій і середній відстані.

Сучасні види лінз зроблять носіння окулярів комфортним:

1. За допомогою спеціальних офісних лінз можна спокійно, без будь-якого напруження для очей, переводити погляд з документів на клавіатуру, чітко бачити монітор комп'ютера, вести переговори і презентації, спілкуватися з колегами - і все це без необхідності міняти окуляри;

2. Окуляри з прогресивними лінзами дозволяють відмінно бачити на різних відстанях і замінюють кілька пар: в одних і тих же окулярах з прогресивними лінзами можна переглядати документи, керувати автомобілем або працювати за комп'ютером;

3. Окуляри для водіння забезпечують хорошу видимість і контрастне зір навіть в умови низької освітленості, усувають сліпучі відблиски від фар зустрічних машин, роблять водіння комфортним вночі і вдень. Крім того, протягом першого тижня після операції необхідно закривати прооперований очей сонцезахисними окулярами.

Якісні сонцезахисні окуляри здатні захистити від ультрафіолетового випромінювання і зберегти здоров'я очей! «Економний варіант» лише зменшить природну яскравість світла і не врятує від шкідливих променів.

Які краплі можна капати після операції на катаракту

1. Краплі можна закопувати самостійно перед дзеркалом, або це можуть робити родичі пацієнта.

2. Вимивши руки з милом, потрібно відтягнути злегка вниз нижню повіку прооперованого ока і в простір, що утворився між повікою та оком, закапати 1-2 краплі ліки.

3. Дивитися при закапуванні найкраще вгору. Для скорочення реабілітаційного періоду і з метою профілактики ускладнень краплями необхідно користуватися регулярно, не роблячи перерв, чітко дотримуючись призначень лікаря.

Що не можна робити після операції на катаракту

Для якнайшвидшого одужання і виключення ускладнень лікарі офтальмологи рекомендують дотримуватися наступних правил:

1. Регулярно використовувати краплі, рекомендовані лікарем.

2. Закривати прооперований очей сонцезахисними окулярами.

3. Харчування може залишитися незмінним, алкоголь потрібно обов'язково виключити.

4. Під час вмивання або купання протягом 1 місяця уникайте попадання води в оперований очей. Спати дозволяється тільки на спині або боці, протилежному оперований очей.

5. Перші 2-5 днів вмиватися тільки кип'яченою водою.

6. Через 3-4 дні після операції можна дивитися ТБ, ходити на прогулянки, не забуваючи про систематичний закапуванні крапель.

7. Категорично забороняється протягом 1 місяця займатися важкою фізичною працею, піднімати тяжкості понад 5-7 кг. В подальшому ви можете повернутися до свого звичайного способу життя Всі описані рекомендації слід чітко дотримуватися не менше 30 днів і далі за повчанням лікаря.