Протягом року від мін і боєприпасів постраждали 16 жителів Донеччини

За минулий рік 16 жителів Донеччини постраждали внаслідок підриву на ворожих мінах і необережного поводження з боєприпасами, з них 5 загинули на місці. Поліцейські розпочали заходи щодо зменшення ризиків травмування дітей і дорослих.

Про це повідомляє Поліція Краматорська (Краматорське РУП Донецької області).

10-річна дівчинка отримала поранення внаслідок вибуху УЗРГМ (уніфікований запал ручної гранати модернізований) у Костянтинівці. Вибухонебезпечний предмет приніс додому її брат. Дівчинка вижила дивом, зараз вона проходить лікування. У лікарні дитину відвідали ювенальні інспектори – привезли іграшки та фрукти, а також провели профілактичну бесіду. Місцевість, де знайшли снаряд, перевірено на наявність інших вибухових «сюрпризів».

Поліція ініціювала в прифронтових населених пунктах інформаційну кампанію з протимінної безпеки. Це дасть змогу охопити понад 5 тисяч дітей і їхніх батьків.

Заходи розпочали з селища Дробишеве, яке суттєво постраждало від російських атак та окупації. При захопленні селища війська рф зруйнували всі адмінбудівлі, центр культури, навчальні заклади та магазини. Пошкоджено багато будинків, частина – знищені вщент.

На прикладі події у Костянтинівці правоохоронці навчають дітей правилам безпечної поведінки при виявленні підозрілих предметів. Хлопці та дівчата отримали пам’ятки з інформацією, що допоможе вберегти життя.

Пам’ятайте, що вибуховий пристрій не завжди виглядає як зброя і активувати його може навіть найменша зовнішня дія: дотик, удар, струс, нагрівання.

Поліцейські нагадують, як розпізнати заміновані ділянки та діяти у випадку виявлення загрози. Закликаємо особливо пильнувати за дітьми та постійно нагадувати їм про заходи безпеки.

Приносити додому вибухонебезпечні предмети, розбирати їх тощо – смертельно небезпечно. Крім того, за незаконне зберігання зброї та боєприпасів передбачена кримінальна відповідальність. Звільнитися від неї можна за умови їх добровільної здачі до органів влади.