15:41, 13 липня 2015 р.

Святкування Дня Тетяни

Історія цього дня розпочинається з підписання імператрицею Єкатериною Петрівною указу про відкриття Московського університету у 1755 році. Саме з 12 січня по старому стилю (25 січня по новому) 1756 року студентське братство святкувало день народження закладу. Це з самого початку було дуже веселе свято, яке протягом всієї ночі веселими співом і жартами нагадувало всьому місту про своє існування.

Господар «Ермітажу» Олівьє в цей день запрошував всіх студентів до свого ресторану, де відбувались гучні гуляння до самісінького ранку. Вчительський склад піднімали на столи, студенти виголошували гучні промови.

Прийнято було вітати один одного, дарувати невеликі подарунки та квіти.  Сьогодні, з розвитком економіки, можна не турбуватись про те, що близька вам людина, студент залишиться буз подарунка. Міжнародна служба доставки квітів доставить ваше вітання в любий куточок земної кулю. В цей день також в офіційній обстановці вручають відзнаки кращим студентам університету.

Дуже швидко це свято стало важливим днем не тільки Московського університету, а і всієї Москви, і громадяни дуже чекали цієї події. Згодом і інші вищі навчальні заклади спочатку Москви, а потім і всієї Росії, перейняли цю чудову традицію.

Пройшло майже 260 років. Але цей день такий  же жаданий, я і раніше, так само з веселощами, піснями и до ранку відмічається всіма студентами, але лише з тією різницею, що вже багато років святкують не лише в Росії, а і в багатьох державах нашої земної кулі. 

Зараз багатьма службами забезпечується доставка квітів в Росію, Україну з багатьох країн світу. День стає по весняному теплим і привітним від посмішок молодих людей.   В навчальних закладах відбуваються веселі заходи, КВНи, концерти та інше. Всі розважальні заклади в цей день проводять тематичні вечірки та дискотеки майже до самого ранку. 

І так відзначається не лише в Україні, а і в інших країнах. Цей день об’єднує всіх студентів не тільки різних вузів, а і різних країн. І навіть покоління в цей день стають однаковими, адже колишні студенти зустрічаються, щоб ще раз нагадати ті славні часи молодості, згадати веселі моменти, що були в ті часи. Адже кожному є що згадати в моменти таких зустрічей.

Гарна традиція проживе у віках ще дуже довго. І поки будуть студенти – буде і це свято, як символ молодості та символ цього молодого покоління.  І хочеться, щоб ті країни, що ще не відмічають цей день, обов’язково перейняли цю традицію. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...