• Головна
  • Про статистику спалаху гепатиту А на ТОТ Донеччини розповіли правозахисники
11:56, Сьогодні

Про статистику спалаху гепатиту А на ТОТ Донеччини розповіли правозахисники

колаж з посту <a href="https://www.facebook.com/vera.iastrebova?__cft__[0]=AZViAn5Q51JMrxNCWFTqicm_2S4XOI90OaiflLPg8InmTLrVVBpsgv2wLN0l7hs9wBPIjPws...

колаж з посту <a href="https://www.facebook.com/vera.iastrebova?__cft__[0]=AZViAn5Q51JMrxNCWFTqicm_2S4XOI90OaiflLPg8InmTLrVVBpsgv2wLN0l7hs9wBPIjPwsfE783X7An6FbhDlAR2xmtxecGNNwRhSFRofHGFIol0ARMzWc3BjlVmvbVdM3QLBWd3Q711-oOydA565zHo6Q80yarfVlWtTFjzvvIKkwtUNtNoSHXen378HzVt8&amp;__tn__=-UC*F">Віри Ястребової</a>, керівниці "Східної правозахисної групи" у Фейсбук&nbsp;

На тимчасово окупованих територіях Донецької області — спалах гепатиту А, інфекції, що поширюється через брудну воду, антисанітарію та відсутність доступу до медичної допомоги.

Про це повідомляє "Східна правозахисна група".

"Ситуація критична — з кожним днем погіршується забезпечення населення навіть технічною водою, не кажучи вже про питну. Зношені водогони, відсутність реагентів для знезараження, аварійні каналізаційні мережі — усе це сприяє неконтрольованому поширенню інфекційних захворювань", — наголошують правозахисники і додають статистику.

Статистика захворюваності на гепатит А на прикладі тимчасово окупованої Донецькій області (за останній місяць):

• Діти 0–9 років — 41% від усіх випадків;

• Підлітки 10–17 років — 23%;

• Дорослі 18–40 років — 27%;

• Люди старші за 40 — 9%.

"Найвразливішими виявилися діти, які не мають доступу до якісної води в дитсадках і школах. Жодна з шкіл у сільській місцевості не забезпечена централізованим водопостачанням, в окремих районах вода розвозиться бочками раз на кілька днів — без гарантій її безпечності. Це не просто медична статистика — це наслідки окупації, гуманітарної деградації та повної відсутності контролю за санітарно-епідеміологічною ситуацією. Відсутність доступу до безпечної води — пряме порушення права людини на гідне життя та грубе порушення норм міжнародного гуманітарного права",— констатує "Східна правозахисна група".

Правозахисники нагадали основні причин виникнення гепатиту А:

✔️Вживання забрудненої води найпоширеніша причина інфікування. Навіть незначна кількість води, зараженої вірусом гепатиту А, може призвести до хвороби. Особливо актуально в умовах відсутності доступу до безпечної питної та технічної води.

✔️Вживання зараженої їжі, особливо небезпечні сирі або недостатньо термічно оброблені продукти — морепродукти, овочі та фрукти, які були помиті зараженою водою. Передача інфекції також можлива через їжу, приготовлену немитими руками.

✔️Недотримання правил особистої гігієни у місцях, де немає умов для дотримання гігієни, ризик захворіти значно зростає.

✔️Побутовий контакт з інфікованими особами

Інфекція передається через спільне користування посудом, постіллю, санітарно-гігієнічними засобами. Особливо високий ризик у сім’ях, гуртожитках, дитячих колективах.

✔️ Порушення роботи системи водовідведення та каналізації

Потрапляння вірусу до джерел водопостачання через аварії, підтоплення чи відсутність каналізації сприяє масовому зараженню.

✔️ Гуманітарні кризи та військові дії

✔️ У зонах конфлікту або окупації, де відсутній доступ до медичної допомоги, вакцинації, санітарії, ризик виникнення спалахів гепатиту А зростає в рази.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Горлівка
live comments feed...