• Головна
  • У Міноборони розповіли, що робити, якщо не затверджено рапорт про повернення з СЗЧ
Новини компаній
13:55, 10 березня

У Міноборони розповіли, що робити, якщо не затверджено рапорт про повернення з СЗЧ

Новини компаній
У Міноборони розповіли, що робити, якщо не затверджено рапорт про повернення з СЗЧ, фото-1

Заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко розповіла, що робити військовослужбовцям, якщо їхній рапорт про повернення на службу після самовільного залишення частини (СЗЧ) не було затверджено.

Як передає видання Політаналіз, про це посадовиця повідомила наприкінці лютого в ефірі телемарафону.

Черногоренко пояснила, що відмова у погодженні рапорту може відбуватися через кілька основних причин. Однією з них є несвоєчасне прибуття військовослужбовця до відділення Військової служби правопорядку – відповідно до встановлених правил, це необхідно зробити протягом 24 годин після подачі документа. Ще однією розповсюдженою причиною є надання у рапорті недостовірної або некоректної інформації.

Проте відмова не є остаточним вироком, як зазначила Черногоренко Катерина Леонідівна, адже військовий має можливість повторно подати звернення, виправивши допущені помилки. У Міністерстві оборони наголошують, що держава та Збройні сили України готові до повернення військовослужбовців, які виявляють бажання продовжити службу.

Черногоренко зазначила, що кожен військовий, який подав рапорт через мобільний застосунок Армія+, у разі відмови отримує відповідне сповіщення із зазначенням конкретної причини. Таким чином, дотримуючись алгоритму, передбаченого в сервісі, можна повторно оформити рапорт, виправити неточності та отримати його погодження без додаткових ускладнень.

У Міністерстві оборони впевнені, що можливість подати електронний рапорт на повернення до служби є важливим реформаторським кроком, який уже довів свою ефективність. За словами заступниці міністра, статистика свідчить, що значна частина військовослужбовців, які самовільно залишили частину, бажають повернутися до лав армії, хоча нерідко прагнуть переводу до іншого підрозділу.

Станом на сьогодні функціоналом мобільного додатка Армія+ користуються близько 800 тисяч військових. Впроваджена 18 грудня 2024 року можливість подачі рапорту на повернення до війська вже знайшла широке застосування – лише за останній тиждень через сервіс подали відповідні заявки понад 300 осіб.

Міністерство оборони наголошує, що цифровізація цього процесу сприяє зручності, оперативності та прозорості у вирішенні питань повернення військових до служби.

Раніше повідомлялося, що військовослужбовці, які залишили свої підрозділи без дозволу до 29 листопада 2024 року, ще мають можливість повернутися на службу за спрощеною процедурою. Для цього потрібно виконати низку визначених кроків до 1 березня 2025 року. У такому разі всі грошові виплати та соціальні гарантії будуть поновлені протягом 72 годин. Окрім того, військові матимуть можливість змінити місце служби через мобільний застосунок Армія+ за наявності відповідного рекомендаційного листа.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...