• На всесвітніх іграх єдиноборств 3 срібні медалі здобули сумоїсти Донеччини
10:47, 25 жовтня 2023 р.

На всесвітніх іграх єдиноборств 3 срібні медалі здобули сумоїсти Донеччини

На всесвітніх іграх єдиноборств 3 срібні медалі здобули сумоїсти Донеччини, фото-1

З 21 по 22 жовтня в місті Ер-Ріяд (Саудівська Аравія) у рамках Всесвітніх ігор єдиноборств 2023 року відбулися змагання з сумо, де кращих визначили 75 спортсменів із 17 країн світу.

У складі української збірної від Донецької області гідно виступили два представники міста Бахмут: заслужений майстер спорту України Олександр Вересюк та майстер спорту України Єлизавета Моренко. У їхньому доробку – три «срібла».

Олександр Вересюк у ваговій категорії +115 кг здобув перемоги над суперниками із Королівства Тонга та Венесуели, у півфіналі здолав Бадрі Хатіскаці з Грузії та у вирішальній сутичці за «золото» поступився ще одному грузину Лаші Джеладзе.

У абсолютній ваговій категорії серед чоловіків Вересюк був сильнішим за опонентів з Бразилії й Польщі та мав три зустрічі з представниками Японії: у 1/16 фіналу та півфіналі на його рахунку перемоги, але у фіналі – поразка від Хаято Міви.

Єлизавета Моренко в жіночій абсолютній ваговій категорії спочатку виграла у спортсменки з Польщі, далі здолала двох сумоїсток із Японії, у півфіналі перемогла співвітчизницю Вікторію Царук та у фіналі поступилася ще одній українці Світлані Ярьомці.

Наставником сумоїстів Донеччини є заслужений тренер України Олег Рева.

Відзначимо, що в командному заліку змагань з сумо у Ер-Ріяді збірна Україна тріумфувала з великою перевагою над іншими країнами, маючи в активі 6 золотих, 5 срібних і 2 бронзові медалі (у другої в заліку команди Японії – 1 «золото» та 9 «бронз», у команди Грузії – 1 «золото»).

Всесвітні ігри єдиноборств – це мультиспортивні змагання, що в 2023 році проходять з 20 по 30 жовтня. У Саудівській Аравії більше 1500 атлетів із понад 120 країн борються за 950 нагород у 16 видах спорту.

Світлини – Riyadh 2023 World Combat Games, Спортивний комітет України, а також надані тренером Олегом Ревою

Нагадаємо, орієнтувальники з Краматорського району гідно представили Донеччину на всеукраїнських змаганнях.