• Головна
  • Організація лінійного дренажу місцевості: через лоток водовідвідний до підземної каналізації
Новини компаній
15:39, 13 березня 2023 р.

Організація лінійного дренажу місцевості: через лоток водовідвідний до підземної каналізації

Новини компаній
Організація лінійного дренажу місцевості: через лоток водовідвідний до підземної каналізації, фото-1

Лао Дзи говорив: хоча у світі немає предмета, який був би слабшим і ніжнішим за воду, але вона може зруйнувати найтвердіший предмет. Дощ, талий сніг чи лід можуть завдати шкоди: підтоплення будівлі, зміщення стін, руйнування фундаменту, затоплення пішохідних доріжок, поява плісняви в будинку чи загибель рослин на клумбах через надлишкову вологу. Людина не має влади контролювати природні явища, але може правильно організувати водовідведення біля дому. Система поверхневого відведення води, яка складається з лотків для відтоку води, дренажних решіток, пісковловлювачів, дощоприймачів – називається лінійною водовідвідною системою.

Лоток водовідвідний - як основа для руху надлишкової води

Лоток водовідвідний – своєрідна магістраль, основна частина лінійного водовідведення. Адже саме стікаючи по лоткам, вода потрапляє в каналізацію, дренажний колодязь, до найближчого водойму чи в канаву. Це досить простий і зручний елемент системи, який можна використовувати на території будь-яких розмірів і типу. Необхідно лише правильно провести «розвідку» на місцевості перед закупкою матеріалів на встановлення системи. Ефективно працювати система водовідведення буде тоді, коли природний ландшафт працює заодно з водовідведенням, запланованим людиною.

Разом з лотками відведення води, встановлюють пісковловлювачі - спеціальні ємності для затримання піску та невеликого сміття, яке приносить водою. Щоб перешкоджати потраплянню в лоток великого сміття – встановлюється дренажна решітка. В тих місцях, де канали дренажної системи з водовідвідних лотків стикуються з каналізацією, монтуються дощоприймачі.

Водовідвідний лоток та його різновиди

Водовідвідний лоток може бути різним в залежності від:

  • Матеріал з якого виготовлений. Це може бути пластик, бетон чи полімербетон. Пластикові водовідвідні лотки легкі, морозостійкі. Але їх краще встановлювати в зоні, де ходитимуть лише пішоходи. Вироби з бетону - мають більший строк експлуатації в порівнянні з пластиковими. Вони міцні, надійні. Встановлювати можна там, де передбачений інтенсивній рух транспортних засобів. Полімербетон – це неприродній матеріал, який, незважаючи на назву, не містить в собі бетону. Це суміш полімерної смоли, кварцу та гранітної крихти. Водовідвідні лотки з полімербетону легші за бетонні і не поступаються у міцності. Так як і пластикові, вони морозостійкі та гладкі зсередини, що забезпечує самоочистку лотка. Важливо: не має значення який матеріал лотка ви обрали для організації водовідведення – обов’язковим є встановлення бетонної рамки навколо каналу.
  • Діаметр. Необхідний діаметр лотка обирайте з урахуванням кількості та інтенсивності опадів у регіоні, природного похилу місцевості, площі території та бюджету на систему водостоку.
  • Дренажна решітка для лотка водовідведення. Важливим показником при виборі решітки для лотка є клас навантаження. Спочатку визначте максимальне вагове навантаження, яке буде діяти на систему водовідведення. Потім оберіть обладнання відповідного класу: клас A15 – навантаження до 1,5 тонни – для пішохідних зон, велосипедних доріжок, парку, саду; клас B125 - максимально допустима вага – 12,5 тонн – стоянки легкових автомобілів, приватні гаражі; клас C250 – навантаження до 25 тонн – місця з високим трафіком; клас D400 – максимальна вага 40 тонн – склади, промислові підприємства, АЗС, дороги для автомобілів ; клас E600 – до 60 тонн – термінали, великі склади, крупні промислові підприємства; клас F900 - можливість витримувати навантаження до 90 тонн – аеропорти, грузові термінали.

Незважаючи на те що, деякі лотки можуть самостійно очищатися від певного сміття, догляд за ними з боку людини – необхідний. Чистка лотків водовідведення двічі на рік та своєчасний ремонт всіх елементів системи – запорука того, що встановлена система дренажу буде служити не менше 30 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...