• Головна
  • Нова українська школа: обладнання для шкільних кабінетів
Реклама
06:33, 9 січня 2020 р.

Нова українська школа: обладнання для шкільних кабінетів

Реклама

Навчальне обладнання, техніка й меблі для кабінетів нової української школи

Необхідність оновлення обладнання для НУШ стала початком реформування шкільного освітнього процесу в українських школах. Попри неоднозначні реакції деяких вчителів і навіть батьків, можна зробити впевнені висновки: наслідки цих змін — позитивні. Яким чином вдалося так швидко досягти підвищення зацікавленості дітей навчанням і покращення успішності? Розглянемо далі.

Яких меблів потребує нова українська школа

Одна з найпомітніших зовнішніх змін у шкільній освіті — переоснащення навчальних приміщень. Замість зношених двомісних парт радянського дизайну, першокласники зручно вмощуються за індивідуальними партами на стільчиках-трансформерах. А в кабінетах, обставлених за новими правилами зонування, одразу звертають на себе увагу сучасні м’які модульні меблі яскравих кольорів.


Вчителі зізнаються: такі метаморфози шкільних приміщень потребували у них багато зусиль і часу на підбір меблів за новими вимогами. Хоча, насправді, правила НУШ щодо меблів дуже чіткі — на першому місці стоїть комфорт і безпека учня. А отже меблі для початкових класів обов’язково мають бути:

·Зручними та регульованими по висоті, щоб учень будь-якої статури зміг комфортно почуватися за партою протягом навчального процесу.

·Екологічними й абсолютно безпечними для здоров’я, без токсичних компонентів у складі лаку чи фарби тощо.

·Стійкими до пошкоджень і швидкого зношування, адже діти дуже активні й не завжди дбайливо ставляться до меблів і обладнання у школі.

·Функціональними. Оскільки учні будуть працювати й самостійно, й у парах, і в групах, меблі повинні бути мобільними й за необхідності поєднуватися в робочі осередки. Як зазначають вчителі початкових класів, найкраще для цього підходять парти зі стільницями у формі трикутника чи трапеції.

·З сучасним ергономічним дизайном і яскравого кольору. До речі, тут головне не перестаратися: хоч діти й полюбляють яскраві кольори, але занадто різнобарвний дизайн навчального приміщення може призвести до швидкої втомлюваності, втрати концентрації уваги та перепадів настрою.

Також важливо дотримуватися правил техніки безпеки: дитячі шкільні меблі, окрім заокруглених кутів і відсутності гострих деталей, повинні мати дуже стійку конструкцію. Щоб переконатися в цьому, виробники часто проводять додаткові тести й випробовування на міцність і надійність. Але не варто нехтувати й правилами розташування меблів у навчальному приміщенні. Наприклад, стінка для НУШ не повинна стояти посеред класного приміщення чи заважати звичній траєкторії руху учнів.


Яке ще обладнання закупили початкові класи НУШ

Не слід забувати, що обладнання для шкільних кабінетів — це не лише меблі для НУШ. Навчальне обладнання для 1 класу НУШ — це засоби для:

·математичної освітньої галузі (демонстраційні набори цифр і знаків, математичні планшети, абакус, танграм тощо),

·природничої ОГ (сучасні колекції, моделі-глобуси, телурій),

·мовно-літературної ОГ (набори таблиць, плакатів, книги — у тому числі й інтерактивні),

·іншомовної ОГ (словники, дидактичні матеріали, настільні ігри),

·технологічної ОГ (конструктори й набори для вивчення ремесел),

·мистецької ОГ (музичні інструменти, набори для творчості, все для лялькових і театральних вистав),

·соціальної та здоров’язбережної освітньої галузі (об’ємні моделі й ігри для вивчення правил безпеки, норм поведінки та здорового способу життя),

·а також STEAM-освіти (роботи-конструктори й набори для програмування від кращих світових виробників).

Сюди ж можна віднести мультимедійне та технічне оснащення кабінетів, яке використовується для навчального процесу. А також — стенди для оформлення інформаційних класних куточків.

Нововведення в середній і старшій школі

Хоча наразі правилами НУШ керується лише початкова школа, та надалі планується розробити відповідні стандарти й для середніх і старших класів. Проте, деякий вплив нової філософії навчання на старшу школу можна побачити вже сьогодні.

Наприклад, обладнання для кабінету хімії помітно оновлюється, стає сучаснішим, все більше відповідає концепції STEM-навчання. На зміну морально застарілому хімічному обладнанню приходять цифрові вимірювальні комплекси з портативними датчиками. А замість напівпорожніх коробок із роздатковими колекціями учні користуються системами віртуальної та доповненої реальності і все це можна придбати та подивитись тут https://b-pro.com.ua/katalog/himiya. Звісно, таке оснащення наразі доступно далеко не в кожній школі України, але зміни вже помітні.

Схожі процеси оновлення відбуваються і в шкільних кабінетах фізики, біології, математики, географії, трудового навчання й захисту вітчизни. Прогресивні вчителі намагаються зробити звичні шкільні уроки інтерактивними, видовищними, цікавими для дітей та наповненими практичним змістом. Тож їм складно обійтися без переоснащення кабінетів та закупки нових навчальних засобів, техніки й програмного забезпечення.

Де купити обладнання для початкових класів

Забезпечення шкільних кабінетів усім необхідним обладнанням — тривалий процес, що потребує багато часу для ознайомлення з новими нормами й вимогами міністерства. Саме тому оптимальним рішенням буде довірити цю справу професіоналам, що вже мають успішний аналогічний досвід. Провідні українські постачальники товарів для школи, такі як B-Pro, надають послугу комплексного облаштування шкільних кабінетів НУШ. Деталі — за телефоном (044) 353-33-77 або на сайтіhttps://b-pro.com.ua/.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...