Класичні дров'яні каміни використовують для опалення вже кілька століть. Сучасні технології дозволили створити більш досконалий вид обігрівальних приладів – електрокаміни, які можна встановлювати не лише у будинках, а й навіть у невеликих квартирах. Розглянемо пристрій системи електрокаміна, щоб розібратися в тому, які параметри роблять його настільки схожим на класичні моделі.

Особливості внутрішнього пристрою

Саме знання комплектації електричного каміна дозволить дізнатися принцип його функціонування. Пристрій для обігріву включає два важливі елементи: портал і вогнище. Портал - зовнішнє обрамлення вогнища (місця, де обладнана топка).

Осередок буває двох типів:

  • вбудований (такі моделі найчастіше виготовляються під конкретний портал);
  • змінний (буває дуже різних габаритів, тому портал вибирається для кожної моделі індивідуально).

У ньому розташовуються імітації дров чи вуглинків, які зазвичай виготовляються із пластику чи кераміки. Ефект полум'я створюється за рахунок того, що між полінами проходять світлодіодні промені. Спереду вогнище надійно захищене міцним склом, а за ним вбудовується тепловентилятор, що нагріває повітря в приміщенні. Деякі моделі додатково забезпечуються парогенератором, що створює імітацію диму від дров або вугілля, що горять, динаміком, ароматизатором і т.д. Особливою реалістичністю полум'я відрізняються електрокаміни з рідкокристалічними екранами.

Управління більшістю сучасних моделей здійснюється за допомогою дистанційного пульта, за допомогою якого можна встановити необхідну температуру та задати інші параметри.

Схема електричного каміна

Отже, ми вже з'ясували, що, на перший погляд, пристрій електрокаміну не надто складний. Він складається із двох основних частин. Портал - суто декоративний елемент, що не несе значної функціональної навантаження. Зате вогнище дозволяє вирішити відразу два завдання: обігрів приміщення та освітлення.

Цікавий факт! Велика перевага таких камінів у тому, що їх використання не обмежується зимовим періодом. Навіть у літню спеку можна насолоджуватися язиками полум'я та потріскуванням віртуальних полін, відключивши функцію обігріву.

Принцип роботи електронагрівачів

Спробуємо розібратися у тому, як працює електронагрівач. Як правило, він вбудовується в осередок і складається з кількох частин:

  • нагріваючий елемент;
  • рефлектор;
  • регулятор потужності;
  • вентилятор для примусової конвекції (у деяких варіантах камінів).

Нагрівач зазвичай виробляється з ніхромового або нікелінового спіралеподібного дроту, розміщеного всередині трубки, зробленої з кварцу. Трубка відрізняється високою теплопровідністю та жаростійкістю. Її додаткова функція полягає у захисті спіралі від забруднень та сторонніх предметів. Нагрівальний елемент монтується на спеціальне плато.

Особливості сучасних терморегуляторів

Старі моделі електрокамінів оснащувалися спеціальним перемикачем, який міг увімкнути або вимикати будь-яку з двох спіралей. Завдяки цьому регулювалася потужність топки. Сьогодні такі перемикачі повністю втратили свою актуальність. На зміну їм прийшов регулятор температури. За допомогою цього нехитрого пристрою можна керувати потужністю електричного каміна з більшою ефективністю.

Пристрій механічного регулятора являє собою звичайний реостат, який регулюється за допомогою ручки, що обертається. Керувати електронним терморегулятором можна двома способами: або задавати необхідні показники на сенсорній панелі, або встановлювати їх за допомогою пульт дистанційного керування. Мікропроцесор регулює споживану потужність.

Джерело: https://astraflame.com.ua/.