Не всі власники сайтів добре розбираються в тому, як вони працюють та що потрібно для забезпечення їх роботи. Одна з важливих речей, яка дозволяє зробити сайт максимально безпечним – це SSL. Під ним зазвичай розуміють спеціальний протокол шифрування, за допомогою якого може дуже швидко впевнитися в ідентичності серверу. 

Коли на сайті використовують такий сертифікат, початок його адреси змінюється з «HTTP» на «HTTPS». Це показує користувачам, що сайт більш безпечний. Всі сайти, в адресі яких вказано «HTTPS» використовують такі сертифікати. Сам протокол представлено в вигляді цифрового файлу, дані якого прив’язують криптографічний ключ цифровим методом. Після того, як він встановлений на сервер, на сайті активується замок, який зазвичай показується у браузерах у вигляді зеленого замочка. 

Зараз наявність такого сертифікату є дуже важливою не тільки для сайтів, які приймають платежі, але й для всіх інших, оскільки все більше користувачів дуже серйозно відносяться до своїх даних. 

SSL-сертифікат: як сайт може його отримати

Насправді все дуже просто. Щоб отримати такий сертифікат потрібно звернутися до спеціального центру, який займається їх видачею. Центри сертифікації – це зовнішні організації, які виступають в якості третьої сторони. Саме вони займаються створенням та видачею сертифікатів. Вони використовують власний цифровий підпис, завдяки якому користувачі можуть перевірити сертифікат та впевнитись в його оригінальності. В більшості випадків така послуга є платною. 

Після того, як сертифікат куплено, його слід встановити на сервері та активувати. Зазвичай цим займається та ж сама служба, що надає хостинг. Тільки після того, як він буде активований, сайт починає показуватися, як HTTPS, а весь трафік стане безпечним та зашифрованим. 

Яка інформація прописується в сертифікаті 

Всі сертифікати SSL мають абсолютно однакову структуру. В них внесена інформація про: 

  • Доменне ім’я, яке використовується для даного сертифікату. 

  • Організацію або особу, на яку даний сертифікат був виданий. 

  • ЦС, який надав сертифікат. 

  • Цифровий підпис ЦС. 

  • Дата, коли сертифікат було видано, а також проміжок часу, під час якого він буде діяти. 

  • Відкритий ключ, доступний усім користувачам. Крім цього є ще приватний ключ, доступ до якого має виключно та особа, яка замовила сертифікат. 

Що це дає 

Сьогодні більшість сайтів користується такими сертифікатами. Чому? Тому що з їх допомогою можна максимально захистити користувачів, показати, що ви є власником сайту, не дати шахраям можливості створити сайт-підробку. Наявність сертифікату допоможе отримати довіру потенційних клієнтів. 

Найголовніше, що робить сертифікат – не дає шахраям вкрасти інформацію про користувача. Причому це може бути не тільки логін та пароль, а також контактні дані та навіть дані з платіжної карти. Тому, в тих випадках, коли на сайті можна щось купити, вносячи інформацію про свою банківську карту, використання SSL-сертифікату можна вважати дійсно обов’язковим. 

Власникам сайтів не слід думати, що це потрібно виключно користувачам. На сьогодні пошукові системи позначають сайти, які не мають SSL, як небезпечні. Це значить, що більш користувачів не перейде за посиланням, а через це суттєво впадуть і відвідування сайту, й обсяги продаж. 

Крім цього, таким чином ви показуєте, як ви піклуєтеся про своїх потенційних покупців. Оскільки вони можуть користуватися повністю безпечним сайтом та не переживати, що їх дані будуть використані сторонніми особами. А оскільки зараз велика кількість людей занепокоєна питанням безпечності своїх особистих даних, це буде дуже актуальним.