Сьогодні складно здивувати когось наявністю кондиціонера у квартирі чи будинку. Більшість сучасного житла вже обладнана кліматичною технікою. А якщо ви тільки плануєте встановити її вдома, наші поради будуть дуже корисні. Ми спробуємо відповісти на два найпопулярніші питання, які ставлять при виборі побутових кондиціонерів.

Як вибрати потрібну потужність кондиціонера?

Головна характеристика кондиціонера – його потужність. Найчастіше її обчислюють у BTU – британських теплових одиницях - British Thermal Unit.

Кондиціонери поділяються на класи – залежно від потужності пристрій може обслуговувати приміщення певного розміру. Наприклад, модель, розрахована на охолодження приміщення до 20 м2, має потужність 7000 BTU і в побуті називається "сімка". Часто відповідну цифру – 7, 9, 12 тощо – можна побачити прямо в назві моделі.

В Україні замість потужності у BTU іноді вказують теплопродуктивність у кіловатах. Це число означає кількість тепла, що виділяється зовнішнім блоком під час роботи компресора. Реальне енергоспоживання спліт-системи буде приблизно втричі нижче: система на 2,5 кВт споживає близько 0,7-0,8 кВт за годину.

Нижче — зразкове співвідношення потужності в BTU, ватах та максимальній площі обслуговування:

  •  5 000 BTU – 1,5 кВт – до 15 м2;
  •  7 000 BTU – 2 кВт – до 20 м2;
  •  9 000 BTU – 2,5 кВт – до 25 м2;
  • 12 000 BTU – 3,5 кВт – до 35 м2;
  • 18 000 BTU – 5,3 кВт – до 50 м2;
  • 24 000 BTU – 6,5 кВт – до 60 м2.

При виборі кондиціонера ми рекомендуємо залишати запас 15—20%. Переважно виробники вказують потужність в ідеальних умовах, а насправді вона виявиться нижчою. Особливо це актуально для бюджетних моделей китайських брендів.

Постійна робота на пікової потужності збільшує знос компресора та системи загалом. Для кімнати площею 19-20 м2 буде достатньо "сімки", але краще встановити "дев'ятку". Переплата буде не такою великою, але прослужить пристрій довше й охолоджуватиме краще.

Але якщо вирішите купити кондиціонер із запасом менше ніж 10%, вибирайте моделі перевірених брендів із середнім чи високим рівнем цін. Вони встановлюють більш надійні компоненти.

І найголовніше - при доборі потужності кондиціонера потрібно спочатку визначити, яке приміщення він охолоджуватиме. Величезне значення мають площа та призначення кімнати, висота стелі, тип вікон, особливості електричної мережі тощо. Допомогти вам в цьому питанні, завжди зможуть фахівці компанії "Ремонт оселі".

Інверторний кондиціонер чи звичайний?

Залежно від типу компресора кондиціонер працюватиме інтервалами чи постійно. Від цього залежить його зносостійкість та енергоспоживання. На багатьох сучасних моделях великими літерами вказано "Інвертор" — це про тип компресора.

Звичайний кондиціонер. Більшість старих та недорогих сучасних кондиціонерів працюють за принципом "вкл/вимк". Тобто компресор працює чи на повну потужність, чи не працює зовсім. Коли температура кімнати опускається до заданої, компресор зупиняється і внутрішній блок починає працювати як звичайний вентилятор. Згодом температура підіймається на пару градусів, і тоді компресор знову вмикається.

Це досить надійна система, яка може справно працювати понад 10 років. Але при старті компресор витрачає більше енергії та зазнає більшого навантаження та зносу, ніж при постійній роботі.

Інверторний кондиціонер. Більш досконала технологія – з нею компресор плавно регулює тиск і працює постійно, а не ривками. Перший інверторний кондиціонер випустили ще 1981 році, але вони й досі не змогли повністю замінити звичайні. Річ у тому, що інверторний компресор складніший і дорожчий, тому ставити його в бюджетні пристрої занадто затратно.

Але це й неочевидна перевага інвертора: дорогі просунуті компресори зазвичай ставлять у кондиціонери гарної якості, від яких очікується довга робота без ламання.

Інвертор не впливає на шум. У пральних машинах та іншій побутовій техніці інверторні двигуни часто допомагають знизити рівень шуму. Але у випадку з кондиціонером компресор розміщений у зовнішньому блоці за закритим вікном, тому його шум у будь-якому випадку не турбуватиме вас.

Гучність внутрішнього блоку залежить від числа та типу лопатей барабанного вентилятора, а також від швидкості обертання та якості кріплення. Не менш важлива конструкція вбудованих жалюзів, які спрямовують повітряний потік: вони можуть неприємно поскрипувати.

Сподіваємось, що ми змогли допомогти вам розібратися цими питаннями. А співробітники компанії "Ремонт оселі" зможуть виконати якісний монтаж спліт-системи або іншого кондиціонера на ваш вибір.