Читання книжок маленьким дітям – одна з найбільш ефективних, позитивних та бажаних ідей для виховання. Молодим батькам варто докласти певних зусиль, щоб донести до дитини через книжки та бесіди тему поведінки своїх героїв. Капітал, який пропонує інтернет магазин ранок і яким дитину оснастять батьки, неодмінно принесе свої плоди у майбутньому.

Завіт, укладений з книгою в дитинстві – це завіт, укладений у найсприятливіший момент. Саме тут вплив книги найсильніший, найпотужніший та необхідний. Важливо, щоб книги стали темою для розмови батьків і дітей, щоб вони стали постійним природним способом проведення вільного часу. Батьки повинні робити все, щоб переконати дітей, що читання – це відпочинок, радість, чудова пригода, цікава форма проведення вільного часу, а книга – це «їжа не лише для розуму, а й для душі».

Найефективніше читати дитині вголос для задоволення кожен день, спосіб виховання читача - людини, яка мислить самостійно і яка має знання та вміння розширювати культурні та етичні уяви. Тому література педагогам рекомендує витратитися на спільну діяльність та щодня читати більше, ніж знамениті 20 хвилин на день.

Сучасні діти та підлітки виростають у мовно бідному середовищі. Вони замінюють контакт із живим словом телебаченням, інструментом якого є не мова, а зображення. Як наслідок, діти:

  • гірше знають мову,
  • не розуміють простих текстів,
  • команд у школі.

Дедалі менше дітей читають, бо читати незрозумілі слова та речення важко й нудно, а тим більше є привабливий контент з телебачення. Дорослі не є хорошим прикладом для наслідування – вони самі мало читають.

Діти, які погано навчені мовленню та мисленню будуть мати труднощі з перших днів навчання в школі і пізніше в житті. Інтелектуальна та емоційна прірва між дітьми, яким багато батьки і вихователі читають підручники з географії, та дітьми, позбавлених такої стимуляції, зросте в наступні роки дитинства. Дитячий садок може і повинен змінити цю ситуацію.

Ми всі хочемо, щоб наші діти виросли мудрими, добрими і щасливими людьми. Якщо ви хочете жити в країні мудрих, чесних і культурних людей, слід зробити читання вголос пріоритетом кожного дня у вашому домі, в дитячому садку та школі вашої дитини. Дитячий садок може і повинен доповнювати домашнє читання, а там, де воно повністю відсутнє, надавати його занедбаним дітям можливість мати щоденний контакт із написаним словом. Розумові звички, переконання і система цінностей зароджуються в дитинстві.