Перші ювелірні прикраси дитина отримує незадовго після народження. Це хрестик та ланцюжок для нього, які дарують хрещені батьки. Обираючи прикраси для малюків, треба дотримуватися багатьох вимог. І у статті ми розкажемо, що саме треба врахувати при виборі дорогоцінного подарунка. А купити ланцюжок зі срібла або каучука можна за посиланням.

Що врахувати, обираючи ланцюжок?

Дитяча шкіра дуже чутлива. Прояви алергії можуть бути навіть від звичайних матеріалів. Домішки, які є в золоті, можуть викликати почервоніння шкіри, свербіж. Срібло — гіпоалергенний метал, знезаражувальні особливості якого відомі з давніх часів. Крім того, церква вважає срібло священним металом.

Ланцюжок

Срібний ланцюжок — це ще й бюджетний варіант. Він виглядає не гірше за золотий. Сучасні прикраси покривають шаром родію, що надає їм холодного металічного блиску, а також захищає від окислення, корозії, подряпин.

Перше, що має турбувати батьків — це безпека прикраси, а вже потім — її зовнішній вигляд. На що потрібно звернути увагу?

  1. Плетіння. Воно не має чіплятися зо волосся, дряпати шкіру. Краще обирати ланцюжки з простим типом плетіння, а ажурні моделі відкласти до більш дорослого віку. Також зверніть увагу на міцність плетіння, аби дитина не розірвала ланцюжок випадково.
  2. Надійна застібка. Найбезпечнішими вважаються карабінний та шпрінгельний замок: вони не розстібнуться випадково.
  3. Товщина. Занадто тонка прикраса швидко розірветься, занадто широка виглядатиме незграбно, буде важкою на тендітній дитячій шиї. Намагайтеся обрати щось середнє, враховуючи вік малюка.
  4. Довжина. Вона має бути оптимальною, щоб не заважати, тиснути, подразнювати шкіру. Дуже короткий ланцюжок небезпечний для зовсім маленьких дітей, а занадто довгий заважатиме під час активних ігор, може заплутатися і розірватися. Для немовлят довжина дорівнює подвійному обхвату шиї. Найчастіше це відповідає довжині 35-40 см.

Вага ланцюжка має бути вдвічі більшою за вагу хрестика. Обирайте релігійний символ без гострих кутів та інкрустованих каменів, округлої форми. Не забудьте, що до самого хрещення прикраси потрібно освятити у церкві.

Ланцюжок

Після церковного обряду хрестик потрібно постійно носити на тілі, не знімаючи його навіть на ніч. Якщо ви боїтеся за немовля, деякий час можна, щоб прикраса залишалася просто поряд з малюком: у ліжечку, колисці, візочку, під подушкою. А коли дитина підросте, то зможе одягати ювелірний виріб.

Не обов’язково купувати на хрещення ланцюжок повністю зі срібла. Альтернативою стане каучуковий шнурок зі срібною застібкою. Це м’який еластичний матеріал, достатньо надійний та зносостійкий. Обирайте джгут з гладкою поверхнею та вдвічі довший за об’єм шиї дитини. З часом його можна буде замінити на ланцюжок з дорогоцінного металу.