Вирішити питання незалежності від електроенергії для забезпечення будинку допоможуть сонячні батареї. Автономність від енергоресурсів здійснюється за рахунок споживання безкоштовної енергії – сонячної. Її батареї і перетворюють в електричну, виступаючи своєрідним електрогенератором. Якщо у вас з’явилася ідея встановити сонячні батареї, тоді ekonomopal.com/uk/ готові її реалізувати.

Переваги та особливості сонячних батарей

Термін служби сонячних батарей понад 30 років. Жителі багатьох прогресивних країн обирають даний спосіб генерації електроенергії, так як він дозволяє економити природні ресурси, які мають певні ліміти, а також отримувати ряд безперечних переваг.

Використовуються сонячні батареї для дому не тільки для досягнення автономії. Вони дозволяють економити на оплаті комунальних послуг, їх оплачувати і зовсім не потрібно. Від батарей будуть харчуватися всі електроприлади в будинку, а також котел та інше опалювальне обладнання.

Суттєвою перевагою даного виду енергопостачання вважається постійна наявність певного запасу електрики. Воно буде затребуване в похмурі дні або дні з коротким світловим періодом.

Суттєвим недоліком виступає, звичайно, вартість устаткування і монтажу. Згідно досліджень, окупається встановлення сонячної батареї вже через 4-5 років. Також існують певні складнощі з пошуком дійсно професійних монтажників, які зможуть правильно зробити розрахунки та монтаж. Хоча сьогодні пропозицій від спеціалізованих фірм більш ніж достатньо, краще звернутися в ту, яка отримала схвальні відгуки від реальних користувачів і заробила певний імідж.

Що з себе являє сонячна батарея

Сонячні батареї генерують енергію за допомогою фотоелектричних реакцій. Батареї складаються з декількох панелей, оснащених фотоелементами. Вони бувають різних розмірів і типів:

Монокристалічні. Складаються з безлічі осередків. Компактні, мають невелику вагу. Особливістю вважається необхідність установки під певним кутом, тільки на сонячній стороні. При відсутності сонця, процес виробництва енергії припиняється.

Полікристалічні. За складом схожі з попередніми, але менше залежать від напрямку сонця, так як кристали в них направлені в різні сторони і можуть вловлювати більшу кількість променів.

Тонкоплівкові. Вимагають більшої площі для установки (при дотриманні однакових параметрів). Мають вигляд плівки, яка натягається в будь-якому місці. На відміну від попередніх, мають меншу вартість і не втрачають ефективність при попаданні на них пилу. Також менше залежать від хмарності – втрати складуть не більше 20%.