• Головна
  • Програми підтримки аграріїв передбачені на Донеччині
14:02, 15 травня

Програми підтримки аграріїв передбачені на Донеччині

Аграріям Донеччини в умовах воєнних дій продовжують надавати підтримку на провадження діяльності, передбачену законодавством.

Так, програмою економічного і соціального розвитку Донецької області на 2024 рік, затвердженою розпорядженням голови облдержадміністрації, начальника обласної військової адміністрації від 01.01.2024 № 1/5-24, заплановано заходи щодо підтримки сільгосптоваровиробників. Про це Східному Варіанту повідомили у Департаменті агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА.

Підтримка передбачена для:

фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції на 1 га посівної площі озимих та ярих сільськогосподарських культур на зерно; суб’єктів господарювання всіх форм власності за утримання та збереження поголів'я корів усіх напрямів продуктивності; сільгосппідприємств за відшкодування витрат за проведення незалежної оцінки збитків; суб’єктів рибного господарства у вигляді часткової компенсації витрат на придбання плідників та рибопосадкового матеріалу.

Зауважується, що зазначені заходи будуть реалізовані у разі фінансової спроможності обласного бюджету.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» передбачено фінансування наступних програм для підтримки агросектору:

надання мікрогрантів суб’єктам господарювання для створення або розвитку власного бізнесу. Розмір на 1 отримувача: 50-150 тис. грн (при створенні 1 робочого місця); 250 тис. грн (при створенні 2 робочих місць та більше); надання грантів юридичним особам та фізичним особам - підприємцям для висадки нового саду, ягіднику, винограднику площею не більше 25 га із встановленням системи зрошення та водозабору. Умови - створення нових робочих місць або залучення до роботи у фермерському господарстві нових членів. Розмір гранту - не більше 70% вартості проекту висадки насаджень, але не більше визначених сум та погашення отримувачем різниці між вартістю всього проекту та суми гранту; надання грантів юридичним особам та фізичним особам - підприємцям для будівництва модульної теплиці площею від 0,4 до 2,4 га за умови створення нових робочих місць не менше 4 постійних та 10 сезонних на 1 га площі теплиці. Максимальна сума гранту - 7 млн грн (не більше 70% вартості проекту будівництва); надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей. Суми грантів коливаються від кількості створених робочих місць: - до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн - для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно; до 250 тис. грн та до 500 тис. грн - для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно. Для отримання гранту в сумі від 500 тис. грн до 1 млн грн ветеран війни повинен бути зареєстрований як ФОП не менше, ніж 3 роки до моменту подання заяви на отримання гранту. Умова - отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.08.2022 № 918 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції» бюджетні кошти надаються для надання підтримки за такими напрямами:

бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності, - у розмірі 4000 гривень на 1 гектар; спеціальна бюджетна дотація для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності, - у розмірі 7000 гривень на одну корову; спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець, - у розмірі 2000 гривень на одну голову кіз та/або овець; окрема бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності на територіях, на яких завершено ведення бойових дій, та на територіях, тимчасову окупацію яких завершено (до цих територій, належать території, включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, зокрема території: можливих бойових дій; активних бойових дій (для яких визначена дата завершення бойових дій); активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси (для яких визначена дата завершення бойових дій); тимчасово окупованих російською федерацією територіях України (для яких визначена дата завершення тимчасової окупації), у розмірі 8000 гривень на 1 гектар.

На відновлення програми компенсації вартості сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва у 2024 році передбачено 1 млрд грн.

Для отримання 25-відсоткової компенсації часткової компенсації вартості придбаної сільгосптехніки вітчизняного виробництва аграрії мають подати до уповноваженого банку заявку на компенсацію і підтвердні документи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Горлівка
live comments feed...